KRÓTKA HISTORIA

Prywatnie ojciec 5 dzieci i jednego w drodze ..... Jeden z moich synów urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym, Patryk Laksa. Całe jego dzieciństwo poświęciłem na walkę z chorobą, rehabilitację, zbieranie funduszy na operacje oraz pracę zawodową aby móc wyżywić rodzinę. 

§

Zawodowo w roku 1997 r założyłem katowicki zespół SAMI, który istnieje i koncertuje do dnia dzisiejszego. Na swoim koncie ma setki koncertów w całej Polsce, wydanie 3 albumów muzycznych, przeboje grane w radiach w całej Polsce takie jak: Lato 2000, Zakręć mnie, Moje powietrze, Znaczek, Sernik, Oto jestem. Ponadto zespół SAMI wystąpił na wielu polskich festiwalach muzycznych: nagroda Superjedynka na festiwalu w Opolu w 2001 r, Festiwal w Opolu w 2002 r, Festiwal w Zielonej Górze w 2009 r, oraz Festiwal w Opolu wraz z zespołem Feel w 2009 r.

§

Jako kompozytor na moim koncie zebrało się kilka czołowych produkcji muzycznych w których również brałem udział. Mianowicie jestem autorem i kompozytorem utworu muzycznego pt. Wolontariusz, który stał się piosenką wizytówką akcji Darłowskiego Centrum Wolontariatu, współkompozytorem utworów zespołu Feel, takich jak: Mój dom, Pokaz mi niebo, Kochaj mnie, Rzeka marzeń, oraz współkompozytorem utworu zespołu Cree pt. Po spowiedzi; współkompozytorem i autorem muzyki do programów telewizyjnych takich jak np. Dej pozór TVP Katowice, serial Tancerze TVP2, muzyki użytej jako motyw reklamowy produktu Lotto.

§

W 2007 roku zostałem zaproszony do współpracy przez zespół Pilar, w którym jestem współkompozytorem do wszystkich utworów z pierwszego ich albumu i autorem tekstów do utworów pt.: Świt oraz Prowadź mnie aniele.

§

W 2008 byłem pomysłodawcą założycielem grupy muzycznej 032 band. 032 to górnośląski zespół grający melodyjny folk-rock. Na tle akustycznych dźwięków gitar, skrzypiec, fortepianu, organów Hammonda, a czasem i mocniejszego rockowego uderzenia snuje swoje opowieści - raz smutne, raz wesołe, innym znowu razem straszne, często głęboko osadzone w niezwykłym świecie Górnego Śląska, zawsze jednak ciekawe a czasem nawet poetyckie. A że pochodzi prosto z Katowic - 150. urodziny swojego miasta uczcił stworzeniem utworu pod tytułem - a jakże - "Teraz i zawsze Katowice", w którym opowiada o Mieście: i młodym, i starym, coraz piękniejszym i wolnym od stereotypów. 

§

Ponadto zespół kultywujący kulturę naszego regionu stworzył opowieść w formie utworu muzycznego pt. Bez haje – jet to utwór opisujący głębie kulturową i spuściznę górnego śląska bazujący na opisywanej w najnowszej pozycjach książkowych historię górnego śląska, emitowany w stacjach radiowych nawet poza granicami kraju w tym np. w Berlinie.

§

W roku 2008 zainicjowałem i powołałem do życia integracyjny kabaret Drzewo A Gada, który miał na celu aktywizację młodych artystów z niepełnosprawnością. Trzonem kabaretu stał się mój niepełnosprawny syn, który doskonale w tym projekcie się odnalazł  i już prawie od 8 lat gości na scenach teatralno-kabaretowych w całej Polsce.

§

Drzewo A Gada stał się fenomenem na skalę całego kraju. Na swoim koncie ma setki występów, projekty społeczno-edukacyjne, wydany album muzyczny z utworami autorskiej piosenki kabaretowej, zwycięstwo na festiwalu kabaretowym Ryjek w 2010 r. Powstało wiele reportaży i filmów dokumentalnych o dorobku Drzewo A Gada, m.in. reportaż pt. Drewniany autorstwa Izoldy Czmok-Nowak zwyciężył na festiwalu reportaży w 2012 r. W roku 2014 Drzewo A Gada został umieszczony w szeregu największych polskich kabaretów w pozycji książkowej pt. Historia Polskiego Kabaretu autorstwa Izoldy Kiec.

§

W 2010 roku przyczyniłem się do reaktywacji Absurdalnego Kabaretu, który pozwolił osobom intelektualnie niepełnosprawnym spełniać się zawodowo na scenie. Dzięki temu między innymi członkowie ów kabaretu mieli możliwość występu na Wielkiej Gali Integracji, która odbyła się w roku 2013 w sali kongresowej w Warszawie.

§

W 2004 roku zostałem zaproszony do współpracy w projekcie KAT&Roman Kostrzewski w którym to do dnia dzisiejszego tworzę zespół i muzykę. Na koncie tego kultowego trashmetalowego zespołu uzbierało się setki koncertów, wiele koncertów i aukcji charytatywnych, promocja miasta Katowice i regionu górnego śląska jak i całej Polski poza granicami kraju m.in. w Rosji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech oraz Szwecji.

§

Od 2010 roku stałem się również producentem imprez i wydarzeń kulturalnych w tym Rockowa Orkiestra w 2010 roku, Drewniana Historia Śląska w 2011, oraz najświeższe wydarzenie z 2015 roku Śląska Scena Muzyczna.


 

Poza produkcją wydarzeń kulturalnych mam na swoim koncie produkcję wydawniczą i muzyczną płyt muzycznych:

 

 

Produkcja muzyczna:

 

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem